شرایط سفارش کالا از خارج ایران

شرایط سفارش کالا از خارج ایران

 

متن توافق نامه:

کلیه اصول و قانون های آروینکا بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است. کاربران عزیز موضف اند در استفاده از وب‌سایت آروینکا این قوانین را رعایت کنند. تغییرات آتی قوانین مذکور در طول زمان؛ در وب سایت آروینکا به اطلاع کاربران می رسد. بدیهی است مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات برعهده کاربران عزیز است.

طرفین توافق نامه:

این توافق نامه بین گروه تجاری آروینکا به نشانی …………. و کاربران عزیز اینترنتی (شامل خریداران و دیگر فروشندگان) منعقد می‏ شود.

موضوع توافق نامه:

‏‎موضوع قرارداد؛ عرضه یک شبکه اینترنتی قابل اعتماد برای کاربران عزیز است تا با استفاده از خدمات وب سایت آروینکا نسبت به خرید یا پیش خرید کالاهای مورد نیاز خود اقدام کنند. کاربران عزیز در سراسر ایران می توانند بر اساس این        توافق نامه با ارسال لینک اینترنتی کالاهای مورد نظر خود در اروپا و ارسال اینترنتی بهای کالاهای مزبور، در مدت زمان مشخص کالا یا خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند.

مسئولیت آروینکا صِرفاً پرداخت و هماهنگی حمل و نقل کالاهای مورد تقاضا کاربران عزیز است. آروینکا در قبال تأیید یا رد فنی، ارزیابی و مشاوره کالاها، فروشندگان و وب سایت ها هیچ مسئولیتی ندارد.

لینک های ارسالی کاربران عزیز باید مطابق قوانین پستی و گمرکی بین المللی و جمهوری اسلامی ایران باشد. تقاضاهای غیر مجاز و ممنوعه از سوی آروینکا رد می شود و مسئولیت چنین درخواست هایی بر عهده کاربران است. در صورت شناسایی سفارش غیرمجاز، آروینکا در هر مرحله از فرایند خرید؛ حق دارد       سفارش های ممنوعه وغیر قانونی را متوقف و لغو نماید و در صورت لزوم مراتب را به مراجع قانونی ذیصلاح گزارش دهد.

ثبت هرگونه محتوای غیر اخلاقی و مغایر با شئونات ملی و مذهبی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و مسئولیت کلیه تخلفات در این زمینه برعهده کاربر وارد کننده اطلاعات است. حمایت‌های وب سایت آروینکا شامل حال موارد مغایر با این قرارداد نمی شود.

 

مدت اعتبار توافق نامه:

این توافق نامه از زمان موافقت  کاربران عزیز تا زمان فسخ توافق نامه به دلیل قانونی یا قراردادی، دارای اعتبار است.

قانون حاکم بر توافق نامه:

قانون حاکم بر این توافق نامه؛ بر اساس‏ قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران است.

حقوق و مالکیت وب سایت آروینکا:

دامنه «Arvinka.com»، نام «آروینکا »، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده و کلیه محصولات و خدمات درج شده در این وب سایت، متعلق به آروینکا است و هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق بدون اجازه کتبی آروینکا؛ ممنوع و قابل پیگرد قانونی است. اسناد، توافق نامه ‏ها، طرح سربرگ صفحات، فرم‏ ها، دکمه ها، درخواست‏ ها، اشکال گرافیکی، کلیه محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، نرم‌افزارها، عکس ها، ویدیوها، فایل های صوتی و موارد مشابه و کلیه کدهای نرم ‌افزاری در مالکیت انحصاری وب سایت آروینکا است و بدون اجازه کتبی، هر گونه کپی ‌برداری از آنها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیه حقوق وب سایت آروینکا و مندرجات آن منحصراً متعلق به آروینکا است. کلیه محتویات وب‌سایت آروینکا مشمول قانون کپی ‌رایت (مالکیت حقوق معنوی) است.

اصلاح توافق‌نامه:

آروینکا حق بازنگری و اصلاح کلی یا جزیی این توافق نامه را در هر زمان برای خود محفوظ می داند. بدیهی است کلیه اصلاحات و تغییرات اِعمال شده از زمان ارائه در وب سایت؛ در مورد عموم كاربران عضو اجرا خواهد شد.

تعرفـــه‌ خدمات آروینکا:

حق‌الزحمه آروینکا معادل ریالی درصدی از قیمت کالا، نوع کالا، وزن حجمی کالا و کشور مبدأ خرید است. کاربران عزیز می توانند با استفاده از ابزار محاسبه در صفحه اصلی وب سایت آروینکا هزینه خرید خود را تخمین بزنند.

 

 

پذیرش سفارش و قیمت گذاری:

حق ردّ یا لغو هر گونه سفارش در هر زمان برای آروینکا محفوظ است. در صورت بروز خطا؛ از طریق تماس با کاربران عزیز اطلاعات به روز شده در اختیار آ‌نها قرار می گیرد و در صورت لزوم سفارش مذکور لغو خواهد شد.

‏کلیه مشخصات کالا اعم از مدل، سایز، رنگ، تعداد، نوع بسته بندی و … در زمان ثبت سفارش توسط کاربر صورت می گیرد. مسئولیت حقوقی و قانونی خطای کاربران در ارائه اطلاعات در زمان ثبت سفارش و خطای فروشندگان در ارسال سفارش، بر عهده وب سایت آروینکا نیست.

آروینکا در قبال مفقود شدن احتمالی کالای سفارشی و اعلام وضیعت کالا به خاطر انتخاب ارسال کالا با پست های رایگان یا ارزان و طولانی مدت، هیچ مسئولیتی ندارد و به کاربران عزیز پیشنهاد می کند با صرف هزینه بیشتر از پست های با کیفیت استفاده نمایید.

زمان تحویل کالا به کاربران:

زمان تحویل سفارشات؛ قبل از دریافت وجه ریالی سفارش، از طریق پیش فاکتور به اطلاع کاربران عزیز می رسد. این زمان غالباً حدود 10 تا 15 روز کاری است. روز کاری به معنای روزهای شنبه تا چهارشنبه  به استثنای تعطیلات رسمی داخلی یا خارجی در طول هفته است. این مدت زمان؛ از زمان پرداخت ریالی وجه سفارشات توسط کاربران عزیز محاسبه می شود. در مواردی که زمان بررسی و ارسال کالا توسط فروشنده خارجی بیش از سه روز باشد؛ آغاز زمان تحویل سفارشات از لحظه دریافت کالا در خارج از کشور محاسبه می شود، نـه زمان پرداخت وجه ریالی سفارشات توسط کاربران عزیز در ایران.

احتمال دارد گاهی تأخیرهای پیش بینی نشده ای از جانب شرکت های پستی و یا در پروسه ترخیص کالاهای سفارشی روی دهد. بدیهی است چنین مواردی که موجب تأخیر در ارسال تحویل کالاها می شود، کاملاً خارج از کنترل آروینکا است. طبق توافق بین کاربران عزیز و آروینکا، در این موارد کاربران حق هر گونه اعتراض و اقدام قانونی را از خود سلب می کنند.

 

 

گمرگ و ترخیص کالاهای سفارشی:

به غیر از مواردی که شامل استثنا می شوند و در پیش فاکتور به اطلاع کاربر                 می رسند، پرداخت سود و عوارض گمرکی و انجام تشریفات اداری مربوطه، بر عهده آروینکا است و کلیه هزینه های مربوطه در قیمت اعلام شده در پیش فاکتور  لحاظ خواهد شد.

‏به منظور کاهش حجم محموله ها و کاهش هزینه حمل، احتمال دارد سفارشات بدون جعبه و بسته بندی اصلی (Origin) به کاربران عزیز تحویل شوند. این روش به ویژه در مورد سفارشات با بسته های حجیم و بزرگ صورت می گیرد. (‏فاکتور و سریال دستگاه جهت استعلام از سایت اصلی و اطمینان از اصلی (Original) بودن کالا در دسترس است) چنانچه وجود جعبه ضروری باشد؛ کاربران باید موقع ارسال لینک کالای مورد نظر خود بر این مسئله تأکید کنند، تا درخواست آنها با تخمین هزینه اضافی محاسبه و اعلام شود.

با توجه به احتمال باز شدن بسته ها در گمرک، تحویل کالا در بسته بندی به صورت پلمپ و باز نشده قابل تضمین نخواهد بود، هرچند این اتفاق به ندرت رخ می دهد. آروینکا حق باز کردن بسته های ارسالی  را در هر زمان از مراحل سفارش – به هر دلیل – برای خود محفوظ می دارد.

حل اختلافات کاربران عزیز و آروینکا:

اراده و سعی «آروینکا» در صورت بروز اختلاف  بین کاربران عزیز و آروینکا؛ حل اختلاف مزبور از طریق مسالمت آمیز، منصفانه، کم هزینه و بدون نیاز به مراجع قانونی است. از کاربران عزیز تقاضا می شود در صورت بروز هر گونه مشکل، در اسرع وقت مستقیماً با «آروینکا» تماس بگیرید. تلاش آروینکا در این راستا؛ حل و فصل مسائل مذکور در کوتاهترین زمان بدون نیاز به پی گیری حقوقی است.

در صورت بروز هر گونه اختلاف در ارتباط با موافقت ‌نامه و یا تفسیر مفاد آن؛ در مرحله نخست، طرفین تلاش می کنند اختلافات مذکور را از طریق مذاکره حل و فصل کنند. در صورت عدم توافق؛ مورد اختلاف توسط یک هیئت حل اختلاف شامل کاربر (خریدار)، نماینده آروینکا و یک نماینده مورد قبول طرفین بررسی و برطرف          می شود. در صورتی که مذاکرات مذکور طی 14 روز به توافق منجر نشود، یا یکی از طرفین طی 7 روز پس از درخواست طرف دیگر، نماینده ای معرفی نکند، یا طی 7 روز نمایندگان دو طرف موفق به انتخاب یک نماینده مورد قبول طرفین نشوند، مورد اختلاف؛ قابل پی گیری در مراجع ذیصلاح قانونی خواهد بود و رأی نهایی صادره برای طرفین لازم الاجراست.

در زمان بروز اختلاف – در صورت توافق دو طرف – طرفین تعهدات اوليه خود را – بر اساس قرارداد – تا حل اختلافات فیمابین ادامه خواهند داد. در صورت عدم توافق طرفین؛ تا زمان برطرف شدن کامل موضوع اختلاف، تعهدات دو طرف متوقف خواهد شد.

اقدامات و اختیارات وب سایت آروینکا:

آروینکا مجاز است در صورت صلاحدید؛ در هر زمان عرضه خدمات خود به کاربران را محدود یا لغو نماید. چنانچه بر اساس شواهد و دلایل قطعی؛ فعالیت یک کاربر در انجام مبادلات و فعالیت‌های ممنوع یا کالاهای غیر مُجاز مشخص شود‌؛ به منظور جلوگیری از وارد آمدن آسیب های احتمالی به کاربران عزیز، اشخاص ثالث و آروینکا، اقدامات احتمالی ذیل صورت می گیرد:

توقف مبادلات، تعلیق یا محدودیت دسترسی کاربر خاطی به سایت و یا لغو عضویت کاربر خاطی، اصلاح اطلاعات نادرست ارسالی از طریق کاربر خاطی به وب سایت، مطلع نمودن بانک و سایر کاربران در ارتباط با فعالیت‌های کاربر خاطی، لغو و قطع ارانه خدمات به کاربر خاطی، محدود نمودن دسترسی کاربر خاطی به صفحه کاربری وب سایت، تعقیب و پیگرد قانونی کاربر خاطی توسط مراجع ذیصلاح قانونی.

آروینکا مجاز است بر اساس تشخیص خود و بدون اطلاع قبلی به کاربران؛ با خاتمه دادن و لغو توافق خود با کاربران؛ دسترسی آنها به وب سایت را کاملاً قطع کند.

شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین:

وب سایت آروینکا و کلیه سازمان های اصلی مرتبط با آن؛ در ارتباط با خسارات احتمالی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌ النفع وارده به کاربران هیچ مسئولیتی ندارند. صِرفاً اگر اثبات شود از جانب آروینکا، خساراتی مستقیم و بدون واسطه به کاربران عزیز یا اشخاص ثالث وارد شده؛ آروینکا مسئول خواهد بود. اگر اثبات شود خسارت وارده در اثر تقصیر، اهمال، تقصیر یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر و یا از جانب فروشنده بوده است؛ آروینکا مسئولیت و تعهدی در قبال پرداخت هیچ خسارتی نخواهند داشت. چنانچه شرایط فورس ماژور موجب بروز خسارت گردد، آروینکا هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

مطالب مندرج در وب سایت آروینکا:

کاربران عزیز با پذیرش این توافق‌نامه می پذیرند که وب سایت آروینکا در قبال مطالب نادرست، گمراه کننده، مضر و توهین آمیز و ادعاهای بی اساس مندرج در وب سایت توسط کاربران هیچ مسئولیتی ندارد و کلیه اطلاعات مغایر با شرع و اخلاق در اسرع وقت از وب سایت حذف می شود.

خسارات احتمالی به کاربران:

وب سایت آروینکا در قبال آسیب ها و خسارات احتمالی ناشی از عملکرد گروه و پرسنل به کاربران؛ هیچ مسئولیتی ندارد و حداکثر خسارات قابل پرداخت؛ معادل کارمزد خدمات ارائه شده به کاربر مدعی خواهد بود.

کسورات:

آروینکا در قبال صحت اظهارات كاربران عزیز در مورد کسوراتی نظیر مالیات، عوارض و سایر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.

عدم تضمین:

آروینکا ِصرفاً بر اساس شرایط مشخص شده در توافق نامه، خدمات خود را به کاربران عزیز عرضه می‌ کند و هیچ گونه تضمین یا شرط دیگری را نمی پذیرد. آروینکا پای بندی کاربران و یا فروشندگان را نسبت به همه شرایط معامله تضمین نمی کند و در این رابطه هیچ مسئولیتی ندارد.

کالاهای دارای محدودیت یا ممنوعیت: 

انواع کالاهایی که سفارش آنها دارای محدودیت یا ممنوعیت است بدین قرارند. این فهرست بر اساس مقررات و قوانین واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران و مورد تایید مجلس شورای اسلامی تنظیم شده است:

فهرست کالاهای ممنوعه بر اساس اسلام و قانون جمهوری اسلامی ایران:

 1. کالاهای ممنوع بر اساس جدول تعرفه گمرکی و یا تصویب ‌نامه های قانونی: انواع سلاح، گلوله، فشنگ، باروت، چاشنی و سایر مهمات جنگی، دینامیت و مواد منفجره و محترقه؛ مگر با اعلام و موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح.
 2. کلیه انواع مواد مخدر و روانگردان ها و پیش سازهای آنها؛ مگر با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هر مورد.
 3. کلیه انواع دستگاههای فرستنده و گیرنده و قطعات آنها؛ مگر با موافقت وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات در هر مورد.
 4. کلیه دستگاههای مخصوص عکاسی و فیلمبرداری هوایی؛ مگر با موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح.
 5. کلیه سیستم‌ های استراق سمع، فرستنده ها، ضبط کننده های کوچک شامل: ریزدوربین ها و ریزمیکروفون های دارای قابلیت جاسوسی، فرستنده های خاص و پوششی با سرعت بالا، انواع کالا یا سیستم ‌های دارای قابلیت کنترل و شنود ارتباطات با سیم و بیسیم (مونیتورینگ) و سیستم‌ های رمزکننده دارای کاربرد در اهداف جاسوسی؛ مگر با موافقت وزارت اطلاعات در هر مورد.
 6. وسایل صوت و تصویر ضبط شده که خلاف نظم عمومی، شئون ملی یا عفت عمومی یا مذهب رسمی کشور باشند؛ بر اساس تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.
 7. کتاب، روزنامه، مجله، عکس، علامت و هر گونه نوشته ای که مخالف نظم عمومی، شئون ملی یا عفت عمومی یا مذهب رسمی کشور باشد؛ بر اساس تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.
 8. کالاهای دارای عبارت یا علامتی بر روی کالا یا روکش آنها و یا اسناد مرتبط با آنها؛ که مخالف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی یا مذهب رسمی کشور باشد.
 9. اسکناس‌های خارجی که از جریان قانونی خارج شده اند، اسکناس، تمبر و برچسب های تقلبی و بلیط های بخت آزمایی (لاتاری).
 10. کالاهایی که با هدف اغفال خریدار و مصرف کننده نسبت به خواص، محل ساحت، سازنده و مشخصات اصلی کالا حامل نشانی، اسم، علامت و مشخصات دیگری بر روی کالا یا روکش آنها باشند.

لطفاً توجه کنید: در صورتی که تحت نظارت و تأیید گمرک؛ علائم و مشخصاتی که موجبات اغفال مصرف کنندگان را فرهم می آورند، از کالایی حذف شود؛ کالای مزبور از شمول بند 10 مستثنی می گردد.

 1. کالاهایی که به موجب قوانین خاص ممنوع الورود شده اند.

شرایط فورس ماژور:

در شرایط فوس ماژور که خارج از اراده اند؛ نظیر قطع سیستم اینترنت و ….، بلایای طبیعی از قبیل زلزله، صاعقه، سیل، آتش سوزی و …؛ عمل به مفاد این توافق نامه مستثنی خواهد بود.

تأیید این توافق نامه توسط کاربران عزیز در زمان عضویت، به منزله پذیرش کامل و بدون قید و شرط این قرارداد تلقی می شود و از آن پس لازم الاجرا خواهد بود.

تلفن تماس:

88992962 – 021

دفتر مرکزی:

تهران – میدان فاطمی – ساختمان فاطمی – واحد 21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *